Eļļas maiņa un vēl daži sīkumi

Kārtējie 10k ir noripināti, un atkal klāt eļļas maiņa. Iepriekšējā reizē, mainot eļļu, pamanīju, ka eļļas notecināšanas skrūve ir diezgan bēdīgā stāvoklī - vītne palikusi diezgan slikta, un, attiecīgi, tad skrūvējas normāli, tad atkal tikai ar atslēgas palīdzību. Šoreiz iekš eparts.lv pasūtīju arī jaunu kartera eļļas notecināšanas skrūvi. Cena - drusku virs 3 LVL. Interesanti ir tas, ka tagad eparts.lv piegādā arī bezmaksas piegādi uz statoil degvielas uzpildes stacijām, un ne tikai Rīgā - eparts.lv piegādes informācija.

Te arī viena, tiesa gan, neveiksmīga rakursa, bilde - jaunā skrūve vs vecā

Iepriekš arī bija diezgan interesants, maziņš, remonts pagadījies. Aizbraucot uz laukiem, pamanīju, ka aizmugurē pie izpūtējiem tāds kā zars ieķēries. Papētot to tuvāk, izrādījās, ka tas nekāds zars, bet gan izpūtēja turētājs, kas atplīsis no metinājuma vietas pie bunduļa. Savējo meistaru nesatiku, tad nu nākamajā dienā aizbraucu uz veģu auto. Pieņēma tajā pat dienā, sametināja neko neņemot nost, tikai paceļot auto uz pacēlāja, lai metinātājs var vienkāršāk tai padarīšanai piekļūt. Cena - simboliski 5 LVL. Nedomāju, ka man savējie būtu sametinājuši lētāk. Tagad, pamazām, jāgatavojas lielākam remontam - pamatīga aizdoma par aizmugures gultņa maiņas nepieciešamību, arī priekšā suporti jājauc ārā (graboņa nāk no suportiem), laikam apvienošu vēl vienlaicīgi ar bremžu kluču maiņu. Visu ziemu ar šādiem, grabošiem suportiem nobraukāju, bet nu beidzot lēnām nāk siltāks laiks, tā kā jāsāk gatavoties... Gribās siltākā laikā atstāt pie meistara, lai pats varu ar velo tajā laikā pavizināties :) Vēl auto ir palicis skaļāks, liekas, ka vai tikai nav kaut kur izpūtējam caurumiņš. Bet to dzīšu pie sava meistara, jo pats īsti neko nesaskatīju šodien.#8 lslackware 2013-04-03 11:22:07 : Man prieks, ka info noder arī ctiem. Jo pašā sākumā, kad sāku šo to pierakstīt blogā, patiesībā es to darīju, lai pats var vēlāk atcerēties ko un tieši kā vajadzēja darīt :) Bet par velo - senāk braucu daudz un dikti. Saliekamajam ričukam varēju riepas apvalku noņemt ar plikām rokām :D neizmantojot nekādus papildlīdzekļus. Tagad skatos - johaidi, jāpērk speciālas lāpstiņas. Arī pedāļu rumbu vairs normāls cilvēks nepievilks, tur vajag kaut kādu speciālu atslēgu, kuras pat ne kurā katrā darbnīcā ir, jo redziet - rumbas arī atšķirās :) Tā kā velo nav no tiem vienkāršākajiem agregātiem :) Vismaz, ne mūsdienu velo, ne CCCP laika :) Info gaidīsim, par daudz jau nebūs. Pagaidām mēs te apskatam divus B13 modeļus - legacy sedan ar 2.0, manuāli un 2.5 outback automātu. Varbūt reizēm arī esmu kaut ko iekleksējis par iepriekšējo, 95. gada legacy wagon ar 2.2 manuāli. Visi benzīnnieki, bet - darbā kolēģis nopirka 2.0 dīzeli legacy wagon ar manuāli (ja atklāti jāsaka, tad nezinu sēriju, varētu būt B13 facelift), tad nu jāgaida, kad pirmo tūkstošu iespaidos padalīsies :)

#7 Ugis 2013-04-02 22:49:10 : Izlasīšu šo blogu no a-z un tad padalīšos ar H6 patēriņiem. Vispirms ar benzīna. Bet ļoti tuvā laikā jāsaņemas pārgazificēties :) Daudz lietderīgas info, cilvēkam kas līdz šim tikai velo no a-y gatavs izjaukt un salikt.

#6 lslackware 2013-04-01 11:05:38 : Es tā īsti nezinu, cik tieši rijīgi ir 3.0 motori, jo, diemžēl, manā paziņu lokā nav nevienam auto ar šādu motoru. Zinu tikai to, ka tie motori tiešām ejot ļoti labi. Ja salīdzina ar 2.5, tad ir apmēram 240 z/s 3.0 motoram pret 160 z/s 2.5 motoram :) Pats šajās brīvdienās noripināju diezgan - ar balonu nobraucu ap 460 km. Lampiņa balonam jau bija uz sarkano, bet - pat nesāka vēl pīkstēt. Parasti man sanāk 400 - 420 km ar balonu. Lai gan ir arī bijušas reizes, kad ir bijis zem 400 km, tiesa gan, tas ir tiešām retu reizi bijis. Man arī apmēram tā arī ēd - kādi 11-13 litri uz 100 km. Pieļauju, ka pa vienmērīgu trasi var arī izdabūt 8 litrus uz 100. Bet nu tas ir tikai līdz pilsētām ;) Par gāzes iekārtas regulēšanu - interesanti. Varbūt jāuztaisa rakstiņš pa šo nedēļu. Man, kā reizi, ir paņemtas 4 brīvas dienas priekš remonta, tad pa vakaru varētu arī kaut ko uzrakstit. Bildes labāk sūtīt uz epastu - lslackware@gmail.com. Varbūt vēlāk pielikšu arī lai pie komentāriem var bildes pielikt, bet to redzēsim :) P.s. gadījumā, neiet runa par šādu filtriņu? <img src="http://www.heinrihs-gaze.lv/assets/Uploads/FiltrWhite-150x150.png"> Šinī gadījumā, vienkārši, bilde ir jau kaut kur uzlādēta, un to mēs vienkārši iekļaujam tekstā ar img src tegu, līdzigi kā šajā <a href = "http://www.w3schools.com/tags/att_img_src.asp" target="_blank rel="nofollow"> piemērā</a>, tikai nomainam smiley.gif uz savas bildes adresi ;)

#5 Māris 2013-03-26 12:46:46 : Tā ir, remonti, celtniecība vienmēr atņem daudz nervu un... naudas! Kā saka Rīga nekad nebūs pabeigta, un tā pat ar remontiem! Mani dzīve ir mācījsi šajās lietās jau īpaši nesteigties, un... klausīties vecajos meistaros! Ir jau forši, kad viss jauns, skaists, ātrs, taču, kaut kā dvēsele saka- nav pa īstam! Man laiks, kad vajadzēja visu ātri un "pa kruto" ir pagājis. Gadu atpakaļ uznāca untumi, un nomainījām mājā ne lētu laminātu uz ozolkoka parketu (dēļveida) ar rakstu vienā istabā. Prieks nebija no lētajiem, ražots Latvijā un ražotnes meistari arī lika un deva garantiju. Lakoja 3 reizes, slīpēja pa starpām līdz vēmienam. Toreiz domāju, nu i nafig ieķēpājos, tikai tāpēc, ka manām sievietēm sāka nepatikt lamināts? Vienīgais mierinājums- skaidrajā atskaitīji, vismaz lētāk.... Tagad nenozēloju ne mirkli! Silts, kluss, dekoratīvi patīkams, ērti kopjams. Dvēsele saka- trāpīji desmitniekā!. Tagad liekas, kāpēc uzreiz to nedarīju, kad māju būvēji? Kā saka, ar vecumu prāts pieaug, bet paša dziļākajā vecumā izkūp.... Tā kā celtniecībā jāpieiet ne tikai ar prātu, bet arī... dvēseli. Tad rezultāts dod patiešam īstu prieku un sava veida baudu...

#4 lslackware 2013-03-25 16:10:22 : Nē, remonts vēl nav beidzies :) Bet nu vairs arī neskrienu, sapratu, ka pa ziemu paša spēkiem netikšu galā, tad tagad gaidu atvaļinājumu. Nu jau sāk pašam krist uz nerviem tas viss. Subaru vēl dabūs just, vel būs kāda čupiņa gružu jāizved, un gan jau vēl kaut kas atradīsies, ko atvest. Par eiro - domas dalās, domāju, ka daudzas iestādes gribēs uzspekulēt uz šo notikumu, cenas būs kādu laiku augšā :( Personīgi man labāk patiktu lats. Vismaz kaut kas savs. Ārzemēs tāpat norēķinos ar karti, bet, ja nu tomēr savajagās skaidru naudu, tad gan nākas kaut ko sagudrot. Tā kā man tas vienkāršotu tikai norēķināšanos. Un tāpat ne visai, jo daudzas reizes nākas lidot uz Zviedriju, bet tur, kā zināms, eiro nav :)

#3 Māris 2013-03-25 15:46:11 : Man stāv virsū 195/65/15 Uniroyal M+S rainexpert riepas. Esmu stipri apmierināts. Ziemas "šļuru", ūdeni, dubļus, vidēju sniegu iet perfekti! Pagrūtāk, ja tīrs ledus. Pirku Vācijā divas sezonas atpakaļ pavasarī pie Berlīnes vienā auohausā. Riepas iedeva ar atlaidi, ja nemaldos 30 ar kapeikām EURO gabalā ja pērk 4! Man pieredze ar Uniroyal ir bijusi tikai laba, tāpēc uzticos. Nobraucu līdz 3-4 mm ar subaru un uz vasaru otram auto virsū, kamēr līdz 2 mm. Adekvāta cena un kvalitāte. Brīvdienās braucu no Vidzemes šosejas Bērzkroga uz Vecpiebalgu. Šoks iestājās, ceļu varētu nosaukt par lielu bedri! Mauc vai nu ar 120 ,vai 50 , beders vienalga par Tevi viltīgākas. Pēc tāda brauciena nebrīnītos, ja man arī gultņus savjadzētos.... Vasarai man ir 16" rati. Ir jau smuki, bet hadene tomēr dabū vairāk.... Vienu gan varu teikt- uz Vācu autobāņiem labāk 16" un adekvātas riepas. Uh, kā lētais Ķīniešu riepu gals iznīkst, braucot slodzēs pa bāni! Reāli dažam labam modelim 20 000km un riepas plikas....Protams, Latvijā nav tā kur "maukt", taču dažs ķīniešu vai korejiešu ražojums tā aizdomīgi fiksi nodilst... Mums marts ir vasaras braucienu plānojumu mēnesis ģimenē. Finanses saliktas, vajadzības saraksta veidā sarakstītas, vēlmes izteiktas. Sieva jau rausta aiz aproces, kad brauksim vecos sirojumu maršrutus? Tas nav ceļojums, bet nepieciešamība.... un nav ko šķobīties- tā viņa man! Kolēgis atveda H7 lampiņas. Kā solījis 5 gab. parastās Osram halogen. Samaksāju apaļus 15 EURO. Jā, ko lai saka, Polijas un Vācijas mazimtirdzniecības cenas reizēm grūti mums pārsist. Īpaši lupatām! Nezinu, kā Jūs, bet man nav pretenzijas, ka Latvijā būs EURO. Tā pat jau mums ģinemē sanāk daudz ko rēkināt eurās. Nu, kā remontu mājās pabeidzāt un Subārs izturēja?

#2 lslackware 2013-03-25 11:00:48 : Mjā, man šis būs jau otrais gultnis, kuru mainīšu aizmugurei. Priecē tas, ka beidzot ir pieejami arī analogi. Iepriekš bija pieejami tikai oriģinālie par palielu cenu (vismaz tur, kur pats meklēju)... Ceļi ir pabriesmīgi, tas fakts. Labi, ka nav uzlikti kādi 18" vai 19" diski ar zemprofila riepām, tad gan varētu mainīt ritošajā daļā visu pēc kārtas + gan jau arī diski beigtos :)

#1 Māris 2013-03-25 10:49:11 : Jā, par suportu graboņu tā ir- pie 200 000 priekšējie sāk grabēt. Manam Legacy jau vienam suportam vadulas taisīju. Nu, pienākusi reize otram. Uznāks Jūnijs, tad skatīšos, tagad nav vēlme. Pa garajiem ziemas vakariem esmu izlasījis BRC gāzes iekārtas regulēšanas pamācību. Nonācu lielās pārdomās. Būtība- regulēšanas iespējas fantastiskas, meisraru regulēšanas darbs-fufelis. Vienīgais, varu piekrist, kā tas fufelis sanāk, ka meistariem nav tik daudz laika pievērsties regulācijas procesam. No e-bay.pl pasūtīju un saņēmu BRC iekārtas šņori. Būs siltāks- sākšu nodarboties. Eļļas maiņa man būs pēc 4000 km. No citām problēmām varu pieminēt, ka brīvgaitā nāk svilpjoša skaņa kaut kur no sajūga puses. Spaidot sajūga pedāli skaņa īpaši nemainās. Meistars saka, ka tas nav sajūgs- kad pēdējo reizi jauca, viss bijis OK. Tā kā, kad mainīs eļļu, skatīsimies. Ratu gultņi pagaidām turas, Kaut gan reģionālie ceļi ir vienkārši drausmīgi. Vēl ar vien neesmu pieķēries radio displeja remontam. Kā nodzisa, tā viss. Nu jau sāk kaitināt.

Message
Username
Password