Gāzes iekārtas apkope

Nu ko, šodien arī aizbraucu apkopt savam autiņam gāzes iekārtu. Kopš gāzes iekārtas uzlikšanas esmu noripojis apmēram 60 000 km. Nekādas lielās problēmas pa šo laiku nav novērotas. Problēmas, kuras tomēr tika novērotas ar gāzes iekārtas uzstādīšanu:

  1. Sliktāka piedarbināšana. Līdzko ielika iekārtu, tā sāka sliktāk lekt. Vajadzēja ilgāk griezt motoru, uz benzīna tas gan nekad netika novērots. TIka nomainītas sveces, nomainīts gaisa filtrs. Pāris reizes tika pildīts 98 markas benzīns, un problēma pati no sevīm pamazām izzuda. Tagad atkal pildos ar 95 markas benzīnu, un problēma ir izzudusi. Runājot ar čomiem, kuriem arī ir gāzes iekārtas, tiem arī ir vai ir bijušas pielaišanas problēmas. Bet viņiem ir iepriekšējās paaudzes iekārtas.
  2. Jaudas zudums sākumā nav jūtams vispār, tas paliek jūtams pēc kāda laika, teiksim 5 000 km. Uz benzīna mašīna reaģē ātrāk, ir tāda kā "asāka". Uz gāzes autiņš ir mazāk atsaucīgs gāzes pedālim. Bet, nav jau arī tik ļoti tas jūtams
  3. Flashlube regulācija ir jāuzpasē. Bija kāds laiciņš, kad piedarbinot autiņu, aizmugurē bija pamatīgs (balts) dūmu mākonis. No sākuma visu norakstīju uz kondensātu, beigās, sausākās dienās, sapratu, ka tas gan nav īstais iemesls. Iemesls bija izregulējies falshlube pilienu regulators. Minūtē ir jābūt 8-12 pilieniem. Tātad, 1 piliens 5 sekundēs.

Apkopē nekas traks netika darīts - filtra maiņa, pieregulēšana ar datoru. Vēl pēc nedēļas jāpiebrauc, jo vēlreiz jāpaveic pieregulēšana, kad šie uzstādījumi būs drusku "iebraukti".#2 lslackware 2013-02-19 15:48:48 : Man priekšējās H7 spuldzes arī pabieži izdeg. Nezin kāpēc, bet liekas, ka iepriekšējam subāram tā nebija. Par flashlube nezinu. Es arī kad interesējos par iekāŗtas uzstādīšanu biju salasījies, ka daudzi tieši priekš japāņu autiņiem liek šīs vārstu eļļošanas. Tad nu arī izdomāju, ka jāliek. Iekārtas apkopē arī Uģis piekodināja, lai skatoties līdzi pilienu skaitam. Šie motori esot īpaši jūtīgi.. Tiesa gan, esmu grēkojis, un pāris dienas braucis arī ar tukšu šo trauku, bet to viņam gan neteicu :) Starp citu, esot izlaista flashlube otrā paaudze ;) Tiesa gan, redzējis neesmu, bet Uģis teica, ka jau esot :)

#1 Māris 2013-02-19 13:17:22 : Sveiks. Es ar gāzes iekārtu būšu noripojies ap 40 000 km. Nevaru sūdzēties, taču nianses ir. Pielaišanā gan neesmu jutis problēmas. Lec labi. Uz motora vilcienu arī nevaru neko sliktu tekt. Tikai nianse - nekādi nevaru noķert, ka reizēm noraustās. Uz benzīna viss OK. Gāzes filtra elementu nopirku e-bay.de un nomainīju pats. Precīzi neatceros, kaut kur ap 3 lati gabalā iznāca. Var mainīt neiespringstot par izmaksām. Par raustīšanos esmu konstatējis, ka varētu būt biki pa maz gāze paātrinājuma brīdī. Jābrauc regulēt. Patēriņš šobrīd 10-11 litri. Par pilinātāju domāju... ka konstruktīvi tas ir pilnīgs sūds... Regulē kā gribi, aukstumā, kad eļļa cietāka nepilina, kad uzkarst, pilina par daudz... Runājos ar saviem večiem kādu efektu dod- tie iesmaida... Kā Tu domā, ko tā eļļa dara cilindrā? Sadeg. Kas iznāk uz izplūdes kolektoru un vārstu? Maksimālā versijā kvēpi... Tad jau labāk sportistu metode - ar ūdens iesmidzināšanu ieplūdes kolektorā, kas atdzesē un mitrina gaisu... iznāk jaudas pieaugums. Un pie viena mitrāks un vēsāks izplūdes vārsts (un paši ierēc...) Un pie tam, kad saku, ka tā pilināmā eļļa maksā 12 ls litrā tie rēc vēl vairāk. Tad jau ielej prostu, attīrītu petroleju kvēpi tā pat biki sanāks.... Viņu redzējumā izplūdes vārsts, ja dauza ligzdu un tās materiāls nav auksta rūdījuma, tā pat ar visu eļļu izdegs. Benzīnam cita runa- uh cik daudz tajā ir visādu eļošanas mēslu... Bet par raustīšanās problēmu domāju pats nopirkt testa kompi, taču nav sanācis laika pievērsties. Mašīna šobrīd ripo katru dienu un nav laika daudz remontēt. Pēdējā izdega tuvā gaisma priekšā. Lampiņa H7. Ceņņiks gan labs- divreiz dārgāka pa H4, t.i. 3-4 lati. H 4 lampā ir divi kvēldiegi un vairāk materiāla...bet lētāka... Runāju ar čomu, tas no Vācijas atvedīs man OSRAM parastās halogēnieces H7 par 2 EURO gabalā.... . 5 pasūtīju, kā saka, rezervē. Tā lūk iet.

Message
Username
Password