Problēma ar riepām

Pasen neko neesmu ierakstījis, tad nu labošos: Ir problēma ar vasaras riepām. Aizbraucu uzmontēt vasarenes, un montētājs mani brīdināja, ka ir problēma ar vienu riepu - riepu "met" uz augšu. Nobalansēt neko nevar, ja problēma palikšot, tad tikai riepas maiņa var palīdzēt... Uzliekot vasarenes, mašīnas gaita jūtami palika sliktāka. Lēnām braucot, aizmuguri pilnīgi krata. Arī viena priekšējā riepa mīl laist gaisu, tad nu arī stūri ik pa brīdim drebina :) Jāsaka, ka diezgan dīvaina braukšana. Bet nu ar šīm, esošajām, riepām esmu nobraucis jau diezgan - 2 gadus diendienā (riepas ir M+S), un, reiz, ziemā uz ledus pamatīgi saslīdot, tās tika nomainītas uz kārtīgām ziemenēm, un atstātas kā vasaras riepu variants. Tā nu es arī pēc tam nobraucu vienu vasaru ar šīm riepām, un otrā vasara (šī vasara) šīm riepām ir beigusies vēl nesākusies :) 

Nevarētu teikt, ka baigais pārdzīvojums par riepām, jo tās jau bija ieliktas vajadzīgo lietu sarakstā, bet nu drusku jau škrobe ir. Patiesībā, nekad nebiju domājis, ka sačakarēta riepa tā var tirināt aizmuguri... Tieši šāda iemesla dēļ es pērku tikai jaunas riepas, nevis atjaunotās, vai, pasarg dievs, lietotas - pats arī uzreiz vari saprast, cik ilgi esi nobraucis, utt. Vēl ir gaidāma tikšanās ar meistaru - priekšejo suportu pārjaukšana un vadīklu maiņa (jā, to vēl neesmu paspējis), un arī jāskatās aizmugure - kad brauc atpakaļgaitā, un piespied bremžu pedāli, tad no aizmugures nāk diezgan pamatīga skaņa, arī nepiespiežot bremzi, reizēm ir sīcoša skaņa, it kā šoferis viegli spiestu bremzi.. Lai meistars uzmet aci, kas tieši nav tā kā vajag. Riepu izvēle krita uz GT Radial Champiro 228. Pieņemama cena, un arī atsauksmes ir tīri labas. GT Radial Champiro 228 GT Radial Champiro 228 Nākamo rakstiņu ielikšu pēc meistara apciemojuma ;) Lai mums visiem labi ripo!#7 lslackware 2013-05-30 16:26:26 : Pilnīgi piekrītu! Viss ir atkarīgs kur un kā pārvietojies. Pa lietu arī uz Latvijas ceļiem var nošķilties ar sūdīgām riepām :( Bet, kā jau minēju, nekad nebiju iedomājies, ka šādu aizmugures šūpošanos / kratīšanos mazā ātrumā, varētu izraisīt viena slikta riepa... Nomainīju vakar riepas, nu - pavisam cita braukšana. Tikai vēl jādzenās kaut kad nākamnedēļ pie meistara, lai visu paskatās - priekšas suportus pārlasa un arī aizmugurei lai uzmet aci pie reizes.

#6 Māris 2013-05-30 16:17:53 : Esmu bijis pats savu pāris lietoto komplektu (īstenībā nolietoto) riepu pārdevējs. Pa lētu naudiņu aiziet fiksi!!! Ja jautātu vai es pats tādas pērku - tad atbilde NĒ!!! Visa nelaime ir mūsu maksātspējā un pārdevēju negantajā "kāšanas" kārē. Kaut gan jāātdzīst, ka, ja ripina pa Latvijas lauku ārēm, mazlietotai riepiņai droši vien nav ne vainas. Taču ja brauc uz Vāciju, vai vismaz ārpus Latvijas, uz bāņiem, un "gāž", riepiņas dilst ļoti ļoti labi. Tad tā lietotā var izrādīties "vilks" aitas ādā! Tā kā katram jāsaptot, ko no riepām sagaida un kādu budžetu var atļauties. Kā Jums liekas, tie kapitālisti, kas maina riepas, un tās lietotas nonāk pie mums ir duraki? Katram savas vajadzības - uz bāņa ar 3 mm vasarenes protektoru lietus laikā labāk "nelidot". Pie mums uz 90 var dudināt mierīgi! Lietotas tomēr ir laimes spēle.

#5 kk 2013-05-29 14:25:09 : kā jau minēju, visa fiška ir gumijas svaigumā. Kā noteikt ražošanas datumu? - kaut vai te - http://www.dunlop.eu/dunlop_lv/what_sets_dunlop_apart/tyre_info/index.jsp?id=61418

#4 lslackware 2013-05-29 14:15:45 : Par akmeņu problēmu paldies, tas tā varētu būt, ka kaut kur kaut kas ir iestrēdzis. Bet, man tāpat jādzenās pie meistara, tad lai viņš paskatās, pašam šonedēļ nebūs laika krāmēties :( Par lietotām riepām - man baigā aizdoma arī,ka viņas te ieved jau krietni nolietotas / nostāvējušas. Bet jā, pats zinu daudzus, kuri liek busiem un vieglajiem lietotas un slavē. Pats gan negribu. Noteikti, ka runātu savādāk, ja man būtu platas riepas un, teiksim 19", kas noteikti arī maksā jaunas pamatīgi. Bet šim izmēram, 215/60/16 var atrast vasarenes arī par latiem 40.- :)

#3 kk 2013-05-29 14:05:38 : daudzi auto, ja ar tiem brauc pa zemes ceļiem, aizmugurē starp bremžu disku aizsargiem un diskiem un vēl šur tur ievāc pa kādam akmenim, kas braucot uz priekšu nečīkst, bet kad brauc atpakaļgaitā lēnām - rada briesmīgu troksni. Noņem ratus, paskaties vai tev arī nav sakrājušās zemes un akmeņi visur, kur vien var. :) ja lietotu riepu var nobalansēt, tad tai nav ne vainas. UZ riepas ir ražošanas datums. Ja vasaras riepa nav vecāka par 5 gadiem vai ziemene par kādiem 3-4, var mierīgi likt virsū lietotas.

#2 lslackware 2013-05-29 12:27:57 : Vells viņu zina par tām lietotajām, bet nu es neriskētu un neliktu savam auto lietotas riepas, nezinot to izcelsmi :) Ja tās ir kāda čoma riepas, kuras viņš nav iedevis līdzi pie auto pārdošanas, tad vēl varbūt, bet vairāk tā kā nē, nekā jā :)

#1 aivars 2013-05-29 12:23:49 : nu lietotam ari tomer nav ne vainas

Message
Username
Password