Subaru gāzes iekārtas apskats

Rakstiņš nav mans, bet gan izknibināts no komentāriem. Rakstīja patstāvīgais lasītājs Māris: Rakstu atkal par ienākušajiem jaunumiem. Manam Subam nestabili sāka strādāt brīvgaita uz gāzes. Uzdodot gāzi arī aizrijās… Pie tam vēl iedegās check engine… 

Neko darīt, ņēmu talkā laptopu un testa “šņori” ELM 327 un sāku testēt OBD kļūdas. Bikiņ nočakarējos, jo ELM tomēr ir labāk piemērots XP, draiveru, COM portu čakars citām OS tomēr liekāks. Taču izdevās testeri palaist gan nolasīt kļūdu, gan nodzēst.

Kļūda P0203. (Darbības pārtraukumi 2 cilindrā). Ķēros klāt, jo par laimi, 2 cilindrs viegli pieejams. Liels bija pārsteigums, ka svečvada “pīpīte” nonāca nost pavisam viegli… Sapratu, ka tā nav īsti uz sveces… Uzspiedu pamatīgāk un viss OK! Nolecis nost, vai nav bijis labi uzsprausts! Pie viena nodomāju, ka jānomaina gāzes filtrs, kas stāv pirms gāzes smidzinātājiem. Kopš iekārtas uzlikšanas tas nav mainīts. Pēdējā reizē, kad biju pie Uģa uz pārbaudi rudenī, viņš teica, ka filtrs ir labs… Filtrs BRC ar maināmo elementu. Nu ko, citiem mācībai – maināmā elementa cena pie gāzinieka Uģa 15 lati, SIA Autonamam 10,40 lati, Ebay. de, ja sūta 5 gabalus 4.35 lati ar visu atsūtīšanu… Domā, kā gribi, nekas cits neatlika, kā pasūtīt no ebay.de. Gribu iepirkt arī priekš BRC seqental 24 testa vadu. Dziļāk papētot sistēmu, nekas ģeniāls tur nav. Ebay testa kabeli var iepirkt apmēram pa 25 lati. Netā arī ir pamācības par testa darbību un parametriem. Bikiņ jāsasmeļas pieredze no gāziniekiem un pats vari lēnām visu izpētīt…Nu, nav tur nekas ģeniāls! Aprēķins pavisam vienkāršs: izmaksās – ceļa izmaksas līdz Uģim, maksa tam par pakalpojumu minimums 20 lati pa reizi. Testeris 25 lati. Nu, gandrīz vienādi… ! Kā Jums iet ar gāzes iekārtu? Vai viss ir “bumbās”? Teikt, ka man gāzes iekārta iet ideāli būtu stiprs pārspīlējums. Manuprāt, ja tehniski viss labi, regulācija tomēr katram auto modelim jāpiemēro. Nevis “default” vai “auto” un čau! Otram kolēgim, kam arī ir legacy un gāzes iekārta kaut kur “voncī” gāze. It kā no motortelpas, taču neko nevar atrast.Uz aprēķiniem par patēriņu man sanāk nedaudz zem 5 latiem uz simtu par visu- gāze, benzīns, pilināmā eļļa.#1 lslackware 2013-01-19 23:41:56 : Ja par gāzes iekāŗtu, tad es nemaz vēl neesmu apkopies kopš iekārtas uzlikšanas. Man ik pa laikam izmet kļūdu par lambda zondi, un otrs ir tas, ka līdzko ir pārslēdzies uz gāzi, ir kāds gabaliņš jāpabrauc ar apmēram 60 - 70 km/h, ja vairāk, tad auto sāk raustīties. Pabrauc kādu gabaliņu uz 60, un pēc tam var arī spiest grīdā :) Kādu dienu saņemšos, un uzrakstīšu ko jaunu gan par gāzes iekārtu, gan par citām, interesantām, likstām.

Message
Username
Password