Subaru: Priekšējo bremžu kluču un disku maiņa

Šajās brīvdienās nodomāju pats nomainīt priekšējos bremžu diskus un pie reizes arī bremžu klučus. Iemesls - bremzējot tirinājās labā puse, disks bija sācis mest. Ar šiem diskiem jau arī pats vizinājos kopš pirkšanas brīža, un vells viņu vien zin, cik ilgi brauca iepriekšējais saimnieks. Nu ko - sacīts, darīts. Maiņa diezgan vienkārša - noskrūvējam bremzes, noņemam bremžu disku. Ja disks ir piecepies, tad tur ir 2 skrūvju caurumi, kuros ieskrūvējam M8 skrūves, tādējādi, sanāk tāds kā atspiedējs. Ar to arī atlaižam vaļā bremžu disku. Izņemam ārā bremžu klučus, atspiežam atpakaļ virzulīšus, un liekam jaunos klučus iekšā. Kā atspiedēju izmantoju sievastēva pašdarinātās galdnieka skrūvspīles - gana ērti. 

Manējie virzulīši atkal izskatās, ka ir beigušies, tad nu nāksies pasūtīt jaunus. Laikam šoreiz būs jāņem no bremzumeistars.lv, varbūt tie ilgāk kalpos.   

Galdnieka skrūvspīles
Galdnieka skrūvspīles

Iztīram vadīklas un skrūvējam suportus atpakaļ vietās. Man gan vienā pusē bija ieķīlējušās vadīklas, tad nu ar to pusi pačakarējos ilgāk.#12 Māris 2014-09-01 23:03:25 : Man ikdienā nav daudz tādu vietu, kur obligāti vajag paaugstinātu pilnpiedziņu. Jā, Subaru XV tā kā būtu labs, taču 1,5 motors.... Jaunais Legacy ir tikai ar variātoru, un tādu negribu. Cena arī neadekvāta. Man pazīstamie subāristi ne īpaši labi atsaucas par jaunajiem modeļiem. Mums ģimenē interesē gargabalu auto, kā saka tālu, lēti un ērti. Labi ja ar pilnpiedziņu. Uz Poliju, Vāciju manējie grib laist vismaz 2 reizes gadā. Džipveidīgie tādam mērķim nav īstais variants....Tagad braukāju ar radinieka SAAB 9-3 universāli. Ne viss šajā auto patīk, taču mašīna ļoti ērta! Ir vebasto, ideāls pribambass, radiola lasa MP3 diskus un skaņas akustika lieliska! Braucot, kad nekas neskan, salonā brīnišķīgs klusums!!! Subaru pēc tam liekas kā konservbundža.... Atzītsu, Subaru pilnpiedziņu reti kurš var pārspēt. Tūlīt atkal mans Subārs dabūs "kāsienu"-oktobrī jāaizvelk uz Suwalkiem un Belostoku pēc poļu cīsiņiem... un paklausīties džeza koncertus, poļu draugi aicina. Pēc tam decembrī uz Vāciju uz Ziemassvētku atlaidēm.... Ar gāzi iznāk ļoti laba kilometra izmaksa, taču ierēķinot auto remontus kilometrā, maksa trīskāršojas.... Nu nav subaru tik izturīgs, kā slavē. 250 000 km jau ir daudzu agregātu dziļa saguruma sākums.... Oktobra beigās man darba vietai atnāks Wolksvagen e-up elektroauto. Tad varēšu padalīties ar iespaidiem par jaunmodernu navarotu...Cik paskatījos youtube liekas, ka būs jautri.... Auto ar pilnu uzlādi var nobraukt 140 km...taču kilometra pašizmaksa smieklīga....

#11 lslackware 2014-09-01 10:13:06 : Es, var teikt, kādus 90% pildos lukoil. Pārējos statoil. Vienkārši, šie abi ir tieši pa ceļam. Arī lukoil Uģis minēja kā filtriem drošu uzņēmumu :) Statoil cenšos nepildīties, it sevišķi pēc tam, kad tur sanāca iepūst vairāk gāzes nekā vajadzētu vispār iet iekšā. Ja nemaldos, bija 57 vai pat 59 litri 60L balonā :) Lukoilā vairāk par kādiem 52 - 53 nav sanācis dabūt iekšā. Svečvadus man arī derētu nomainīt, bet tā arī nav sanācis iegādāties. Par citiem auto - nesen pabraukāju ar opel astra, kaut kādu dīzeli, cik skatos bildēs, gads varētu būt kāds 2010. Nezinu, man kaut kā nepatika - pagriezieni ieslēdzas pēc laika. Tas pats arī ar logu tīrītājiem. Sajūta, ka sēdi ar pakaļu uz zemes :) Bet - jauda laba, dīzeļa grieze arī liek sevi labi manīt. Ja tagad ņemtu citu auto, tad, visticamāk pamatīgi apskatītu Land Cruiser 120. Vairākiem paziņām ir bijuši, saka, ka ļoti izturīgs auto. Bet, kā jau džipam, daļas dārgas, iebraukšana servisā x 2 salīdzinot ar vieglo + arī nodoklis. Ja no subaru saimes, tad apskatītu Tribeca, bet esmu dzirdējis padaudz sliktas atsauksmes par 3.0 motora gāzēšanu. Lai vai kā, bet vajadzētu no sākuma izbraukt, novērtēt. Jauno outback arī varētu izskatīt, bet cena sāpīga. Subaru XV interesants pēc skata, bet 1.5L motors... Nezinu, nezinu... Lai vai kā, bet tikai pilnpiedziņas auto :) Ziemā man pabieži jābrauc gari gabali + jābrauc arī uz laukiem, kur ceļi ļoti bieži nav tīrīti. Ja man sanāca šo outback jau nogremdēt 2 reizes, tad bail iedomāties, kas būtu ar vienpiedziņas auto. Tapēc arī ir uznākusi doma par LC 120. Bet - nāks laiks, nāks padoms.

#10 Māris 2014-08-31 22:31:14 : Ko lai saka, mans subaru šovasar prasījis daudz manas uzmanības. Signalizācijas vainu atradu - motora vāka slēdzis tik neveiksmīgā vietā pieskrūvēts, ka aizvērtam vākam tas īsti neatslēdzas. Novienoju kabeli un signalizācija vairs nekauc. Būs kaut kur citur jānovieto. Motorītis atkal sāka nestabili strādāt uz benzīna. Darbs jau zināms- smidzinātāji jāmazgā. Viens vakars un smidzinātāji izmazgāti. Piņķerīgi, taču iemaņas jau ir. Nomainīju pēdējo Optimal pakaļējo gultni. Bija uz robežas- urkšķis jau iemeties. Atkal viens vakars. Nezin kā sakritis, vai ar lietusgāzēm vai nē, dabūju arī nomainīt svečvadus. Vecie garākie bija nobeigušies. Par laimi, bija rezervē. Mana ciema gāzes uzpildes stacija man iet gar degunu.... Uzpildījos un pamatīgi aizsita visus filtrus. Nekas neatliek, jāpildās vien Lukoilā, tur kaut cik stabila kvalitāte. Zinot īpatnības ar benzīna smidzinātājiem, ieregulēju, sistēmu, lai, atgriežoties uz brīvgaitu zem 1200 apgriezieniem, sistema pārslēdzas uz benzīnu un 4 sekundes strādā, pēc tam automātiski pārslēdzas uz gāzi. Tā vismaz nedaudz mitrina smidzinātājus. Izskatās, ka kardāna iekārtais gultnis iet uz beigām. Tikšu uz pacēlāja, tad pārbaudīšu. Mašina noripojusi 256 000. Īstenībā birst tai daudz kas.... sajūgs arī būtu jāremontē. Dubultmastnieks čirkst. Daudz ko varu izdarīt pats, vismaz nauda nav tam jātērē, detaļas arī varu sarunāt pa piegādātāju cenām. Redzēs, kāda būs ziema, ja sniegota, varbūt pārdomāšu mainīt mašīnu. Būs kur pilnpiedziņu izmantot. Ja tā nesanāks, un sadomāšu sist gaisā, par Subaru izvēli vēl padomāšu. No radinieka, imigranta saņēmu pārdošanai manuprāt pilnīgi nelikvīdu auto SAAB 9-3 universāli, 2.0 turbīnnieku, benzīns, gandrīz maksimālā komplektācijā. Euro naudās pirkts pa 4000 no Zviedijas. Auto 2006.g. Ko lai saka, komforts, braukšanas izjūtas pavisam citas.... Tāda sajūta ka Subaru inženieri ir mazohisti. Salons vienkārši nekonfortabls, salīdzinājumā ar sūda SAAB. Kā sieva saka - taburete ar pilnpiedziņu. Saab- lidmašīna uz riteņiem. Pat siksnas nepiesptādzēšanas signāls kā boingā... Lai vai kā, apsveicu ar 1. sepembri. Lai Jums avārijas sekas pēc iespējas ātrāk tiek novērstas!

#9 lslackware 2014-08-24 14:23:35 : Manējam arī aizmugures vāka atslēgai ir problēmas. Iespied - atpakaļ nenāk. Vienu reizi mēģināju jaukt vaļā, bet kaut kas nokrakšķēja, tālāk nobijos skrūvēt :) Arī ir nepieciešams iegādāties atslēdziņu uz 10 - tarkšķi. Ar muciņu īsti nevar klāt tikt, savukārt, ar atslēgu apniks skrūvēties... Ar durvju slēdžu pārbaudi ir samērā vienkārši - atstāj lai ir ieslēgta gaisma pie atvērtām durvīm, tad var izdoties atrast mirkli, kad durvis ir ciet (it kā), bet durvju slēdzis nav piefiksējis šo mirkli. Vismaz redzēsi ar kurām durvīm ir problēmas. Tad nu arī pēc tam jāsāk jaukt un "jāizzvana" vadi - varbūt arī locījuma vietās ir pušu...

#8 Māris 2014-08-22 15:56:56 : Beidzot sataisīju aizmugurējā vāka centrālās atslēgas vadus. Jau diezgan pasen atslēga nestrādāja, taču negribējās krāmēties. Tagad slēdzas, vainīgais- atslēgas vadības kabeļa vads locījuma vietā. Aizmugurējo durvju ārējo atslēgu gan neaiztiku. Tā nestrādā, nenāk atpakaļ, taču tīrīšana, smērēšana neko nedod - pēc pus gada tas pats. Netieku galā ar signalizāciju. Reizēm, kā ienāk prātā nostrādā. Visas durvis aizvērtas, taču nostrādā. Signalizācija Skorpion. Pults arī strādā, kad burtiski iebāz to logā, kaut gan tai baterijas mainītas nezcik. Elektriķis sacīja, ka jāskatās pats signaizācijas bloks un uztvērējs, kā arī visi durvju, vāku slēdži.

#7 Māris 2014-07-25 15:59:55 : Jā, radiola ir kopā ar kondicioniera un ventilātora vadību. Tā kā bildē. Izņemšana pavisam vienkārša. Kā to dara var atrast Youtube. Man tas aizņem ne vairāk kā 5 minūtes. Pirmajā reizē, protams, ilgāk. Jass šrotā izņēmu un man iedeva tādu pašu radiolas un klimata bloku uz laiku, kamēr manējo saremontē. Kad manējā bija gatava, tur pat Jassā nomainīju uz savējo. Nekā sarežģīta.

#6 lslackware 2014-07-25 09:56:08 : Jā, savam outback arī jau mainīju kārbai eļļu ar filtru. Iepriekšējam legacy arī mainīju manuālajai kārbai eļļu. Abas šīs darbības gan veicu servisos - automātam Rīgā, vienā privātajā servisā, bet manuālim pie čoma nomainīju, tur vienkāršāk. Automātam maiņa izmaksāja ap 50 LVL neskaitot filtru, pie reizes arī priekšas diferenciālim nomainīja eļļu. Jāpiezīmē, ka eļļa automātā nāk gandrīz 2x vairāk kā manuālajā kārbā :) Automāts arī sāka vieglāk slēgāties, manuālim gan īsti atšķirību toreiz nejutu. Tagad atkal kaut kad jāštuko par eļļas maiņu. Jānopērk filtrs un tad jau kaut kad uz eļļas maiņu.

#5 lslackware 2014-07-25 09:41:29 : Oho, šo komentāru kaut kā biju palaidis garām. Manam arī tāds pats misēklis. Tavam radiola ir kopā ar klimata kontroli, vai nē? Šeit bilde uzmanības piesaistīšanai , man ir drusku savādāks, bet nu doma skaidra - ņemās ārā kopā ar klimata kontroli <img src="http://empegbbs.com/files/259795-IMG_5672_1024x768.jpg" width="80%">

#4 Māris 2014-07-25 07:37:30 : Tā kā man bija rezervē transmisijas eļļa 75w90, nolēmu nomainīt veco rokas ārtumkārbā un pakaļējā reduktorā. Vecā nogājusi ap 80 tkst. km. Pacēlājs, eļļas šprice un uz priekšu. Pēc maiņas ātrumkārba sāka maigāk pārslēgties, kaut gan lejot ārā veco eļļu, tā neizskatījās netīra. Ātrumkārbai pie eļļas izlejamā cauruma skrūves magnēta bija metāla skaidiņu klājums.... Nu, ko, tagad tik jābrauc.... Tā jau ir : arī agregātiem patīk svaigi šķidrumi, tāpat kā mums šajā karstajā laikā!

#3 Māris 2014-07-17 08:04:58 : Beidzot sataisīju auto radiolai displeju. Aizvedu uz JASS šrotu radiolu un tur pa 70 eirām nomainīja displeja barokli. Esot slimība, ka izdegot. Pasālīti, bet, ko darīt, bija jau piegriezies, kad displejs melns. Pārbūvei tā arī nepievērsos, tomēr čakars pamatīgs.

#2 lslackware 2014-07-14 16:02:05 : Novirpot var, jā. Protams, šeit arī jautājums - cik tā novirpošana maksā, un cik ilgi disks pēc tam ir lietojams. Ļoti liela iespējamība, ka izdevīgāk ir pirkt jaunu, nevis vest virpot. Lai nu kā, bet diskus ārā neizsviedu, atstāju garažā lai mētājas. Kaut kad aizvedīšu novirpot, lai stāv rezervei :)

#1 jānis 2014-07-14 15:51:32 : tos bremžu diskus taču var novirpot, ja nav baigi plāni palikuši

Message
Username
Password