Gribējās sameklēt arī kādu video par degvielas sprauslu tīrīšanu. Iepriekšējā rakstā rakstīju, ka man noklājās viena gāzes sprausla. To tīrīšana ir tāda pati kā benzīna smidzinātājiem. Kā jau Māris minēja komentāros, šādu procedūru der ik pa laikam paveikt, lai pašam prieks un motoram labāk :)
Te arī pats komentārs:
Tā kā elektriķis norādīja, ka viens smidzinātājs nedod labi degvielu, un šrotos pārmaksāt negribējās, (dabūjama bija tikai Ulmaņa gatvē 35 lati) ņēmu vien vecās nost un pēc parauga no youtube.com ar meklētāja jautājumu “injector cleaning” tās mazgāju. Iepirku gan vajadzīgā izmēra šprici, karborātora mazgātāja balonu, kabelišus, slēdzīti, krokodīlišus, riņķa blīvītes. Viss tas prieks izmaksāja uz apmēram 5 lati. Salodēju kabelīšus, un sāku mazgāšanu, kā bija rādīts youtube video. Pasākums aizņēma ap 2 stundām, izpūšot smidzinātājus abos virzienos, biki paturot mazgātāju smidzinātājā miera stāvoklī. Protams, visu smidzinātāju ražību tā izmērīt pagrūti, taču uz aci skatoties smidzinātāji pēc tīrīšanas smidzināja labi. Liku atpakaļ, un, … ooo, motorīts jau strādā stipri labāk! “Izvilku” vienu apli, uzsildu, un izmet kļūdu – vienā cilindrā aizdedzes pārtraukums….. (2. cilindrā) Nu, ko, svečvadu citu, sveci citu un motorīts jau “dzied” stipri labi…. ! Tagad braucu tikai uz benzīna, lai kompis iemācās bez gļukiem regulēt padeves.(Ieteikums ap 200 km. mierīgā režīmā) Atliek gāzes kompi pārkalibrēt no jauna un varēs braukt arī uz gāzes. Taču, pāris jautājumi vienalga ir palikuši. Ne īpaši bieži, brīvgaitā, tā kā liekas ka kāda svece “noslinko”, taču kļūdas neizmet. Apgriezienus no brīvgaitas uzņem ideāli un velk arī labi. Kamēr auksts, met baltus dūmus, taču, dzesēšanas šķidrums it kā nezūd. Jāpavēro! Secinājumi – braucot uz gāzes jārēķinās, ka benzīna smidzinātāji no bezdarbības agri vai vēlu aizaugs. Tas notiek, jo smidzinātājos, to galos, iztvaiko benzīns, smidzinātājs pa pusei ir tukšs, un no benzīna paliek kaut kāds nosēdumiņš. Kad biju veicis smidzinātāju mazgāšanu, izstrādātais karborātora tīrītājs likās pilnīgi tīrs! Nodomāju vēl to ieliet kaut kādā traukā, moš ka noderēs…. Taču nākošajā dienā dabūju pārdomāt – trauka apakšā bija nosēdusies balta, miltaina kārta, acīmredzot no mazgāšanas. Tādi lūk darbi un secinājumi. Pašam liekas, ka tādu servistu, kas izdarītu, kā aprakstīju, laikam ir neiespējami! Neviens tā nečakarētos!
Un vēl viens Māra komentārs:
Būtībā smidzinātāju darbību var pārbaudīt ar auto stroboskopu, klausoties, kā smidzinātāji klakšķ, un salīdzinot klakšķus savā starpā smidzinātājiem. “Biki jāuzsit ausi”, un varēsi pateikt kurš jau izdilis, vai aizsērējis. Esmu to mēģinājis, biki prakse, nav nemaz tik grūti. Paklausies brīvgaitā, biki uzdod gāzi, noturi apgriezienos un tā pa vienam pārbauda. Tīrīt tos var ar visparastāko karburatoru tīrītāju ar garo caurulīti, 6V, vai krona strāvu, konektori, slēdzīts un uz priekšu. Pūšam smidzinātāja “šnābelī” iekšā un pavirinam vairākkārt vārstu ar slēdzīti. Gāzes filtrus gan nelietoju nezin kādus “ūber” filtrus, vienkārši biežāk mainu, ap 8000 km, pa vidu pārbaudot. Jāpiekrīt, ka gāzes kvalitāte nav īpaši stabila, kā gadās. Mani visvairāk uztrauc fakts, ka gāzē ir diezgan daudz metāla skaidiņu piejaukums. Tās lido pat aiz visiem filtriem. Ja skaidiņas dabū smidzinātāji, tad gan ātri var pienākt beigas.
Atjaunots: Degvielas smidzinātāju atrašanās vieta uz subaru legacy '95, bet, virziens būs skaidrs:
Un gāzes smidzinātāju atrašanās vieta uz mana outback, bet, te nu gan ir jāskatās, katrai mašīnai tie var būt savādāk apslēpti: Gāzes sprauslas